Seminarid, koolitused, saunaõhtud Aida Peaosaalis

Aidapeosaali hubased ruumid asuvad Tartust 6 km Valga poole, Külitses.

Külitse ait on miljööväärtuslik pika ajalooga maja. Esialgselt ehitati see 1902. Aastal Ropka mõisa magunaaidaks. Hiljem olnud kasutusel ka hobusetallina, arestimajana, viljahoidlana ja heinaseemnekuivatina kuniks sattus eelmise kümnendi keskel erakätesse ning renoveeriti ja kohandati suurepärase miljööga peopaigaks.


 Alumisel korrusel asuv suur saal on nüüdseks näinud sadu ja sadu pulmi, sünnipäevi, seminare, konverentse ning muid pidulikke üritusi, ligi kahehektariline maa-ala ümber maja suvepäevi, suguvõsakokkutulekuid, külapäevi ja kontserte.


Septembrist 2020 on külalistele avatud ka maja teisel korrusel paiknev väike saal koos saunaga. Väikese saali oleme sisustanud nii, et peamiseks iseloomustavaks sõnaks on mugavus.


Suure saali mahutavus on 100 inimest ja suurus 150 m². Saali kaunistab 5 m³ suurune maakivist kamin. Mööbel on ehedas talustiilis. Maakivist seinte paksus on 80 cm. Maja juures on ka parkla 50-le autole.


Väike saal mahutab kuni 30 inimest pidutsema, kuni 40 seminarile. Sisustatud mugava pehme mööbliga. Väikese saali juurde kuulub ka suur saun, kööginurk, televiisor, seminaritahvel, terrass, ööbimisvõimalus. Eriti sobilik on väike saal seminaride korraldamiseks, noorte sünnipäevadeks, mõttetalguteks, tooteesitlusteks, saunatamiseks parimate sõpradega või kasvõi magamiseks!