Kuidas saab värbamist automatiseerida?

Uued turud ja positsioonid, kuhu on vaja värvata, seavad aina kõrgemad ootused värbamisprotsessile nii kandidaatidelt kui ka tööandjatelt – see kõik tähendab seda, et värbajad ei saa enam läbi ilma tehnoloogiliste abivahenditeta. Tekib uus väljakutse – kuidas leida värbamisprotsessis parim tasakaal automatiseerimise ja inimkontakti vahel? 

2020. aasta õpetas meile, et tehnoloogia abil suudame mitte ainult pandeemia oludes kontaktivabalt värvata, vaid suudame värvata varasemast mitu korda efektiivsemalt ka tavaoludes. Kontaktivaba värbamine on laialt levinud ka meie ajal. 

Mis on kõige ajamahukamad tegevused, mis võiksid olla automatiseeritud?Mis takistab mul pakkuda personaalsemat kandidaadikogemust? Milliseid tegevusi ma teen värbamises iga nädal või iga päev, mida ma ei naudi?

Automatiseerida tasuks info levitamist ja võrgustiku suurendamist. Seda aega, mida tänu automatiseerimisele kokku hoiad, võiks kasutada kandidaatidega suhtlemisele. Kuula neid ja püüa mõista, mis neid päriselt motiveerib. See aitab sul paremini värvata, sest hetkel on varasemast keerulisem panna inimesi tööandjat vahetama. Tundub, et me peame tegema kaks korda rohkem tööd kui eelmistel aastatel, et saavutada samu tulemusi. Tööpakkumistele öeldakse rohkem ei, kui varem.

Post and pray-meetod töötab jällegi siis, kui oled postitamises väga hea, oskad valida täpselt õiged kanalid ja õige sihtrühma.

Automatiseeri oma värbamisprotsessi ja mõõda õigeid asju. Tegele aktiivselt kandidaatide andmebaasi kasvatamisega ja ole valmis panustama aega sellesse, et andmebaasis olevate kandidaatidega rohkem suhelda. Pidev suhtlus tagab selle, et suudad vajadusel palju kiiremini sobiva inimese leida – on näha, et tööandjad on praegu inimeste värbamisel kärsitumad.

Värbamise automatiseerimine on möödapääsmatu! 

Koolitage tervet meeskonda tõhusate kaasaegsete värbamistehnoloogiatega töötama ja tõstke terve ettevõtte tõhusust. Saatke oma avaldus ja me võtame teiega ühendust, et üksikasju arutada.

Meie koolituste ajakava ning sisuga saab tutvuda siin: https://ittalent.ee/ee/teenused/koolitused