MS Word edasijõudnutele

Töötad mahukate dokumentidega või hoopis vormistad oma lõputööd? Word edasijõudnutele tutvustab Sulle kõige nutikamaid tööriistu, mis muudavad selle programmi kasutamise imelihtsaks! Ilmselt enamus meist on töö- või kooliülesannete tarbeks kasutanud Word programmi, kuid läbides selle koolituse, saad Sa aru, kui palju kiiremini ja lihtsamalt oleks enamus neist aeganõudvatest vormistamistest saanud teha.

Koolituse maht: Koolituse kogumaht on 12 akadeemilist tundi, mis kõik on auditoorse ja praktilise töö tunnid (2 päeva).

Sihtgrupp: Koolituse sihtgrupiks on kontoritöötajad ja kõik, kes mahukate dokumentidega töötavad. Koolitus on suureks abiks ka lõputöö vormistamisel.

Koolitusel osalemise eeldused: Koolitus sobib õppijale, kes on läbinud MS Wordi baaskursuse (MS Word – esimesed sammud) või omab samaväärseid teadmisi.

Koolituse kirjeldus

Koolitus keskendub eelkõige sellele, milliseid võimalusi Word pakub ning kuidas neid töövahendeid õigesti praktikasse rakendada. Koolitus sobib hästi igapäevakasutajale: alustatakse dokumendi seadistamisest ja dokumendi õigest ülesehitamisest ning liigutakse sammhaaval edasi peamiste töövahendite juurde. Olulisel määral keskendutakse sellele, kuidas dokumente õigesti vormistada, ühtlustada erinevad vormingud ning kuidas kasutada täpp-number loetelusid.

Samuti uuritakse, kuidas on võimalik automatiseerida linke, luua sisukordi, kaitsta tehtud tööd ning seda teistega jagada. Koolituse käigus luuakse alus oskustele, millega on koheselt võimalik oma tööd Wordis efektiivsemaks muuta, vähendada ajakulu korduvtegevustele, kasutada Wordis pakutavaid töövahendeid õigesti ning seeläbi vähendada hilisema käsitöö hulka. Lisaks antakse kogu koolituse vältel asjakohaseid nõuandeid ning näpunäiteid, tutvustatakse kiirklahve ning otseteid, millega oma Wordi kasutamise oskusi veelgi rikastada.

Koolituse teemad

  • Sissejuhatus ja peamiste töövahenditega tutvumine. Wordi mallide tutvustus ja dokumendi loomine nende põhjal. Teksti sisestamise võimalused, erinevate vormingute ja stiilide kasutamine. Tekstide otsimine ja asendamine. Automaattekstide kasutamine.
  • Pealkirja laadid ja nendest tulenevad võimalused – sisukord, navigeerimine, loetelud jne. Illustratsioonide lisamine ja kujundamine. Juht- ja alamdokumentide loomine.
  • Arv- ja numberloetelude kasutamine ning korrastamine. Mitmetasemeliste loetelude loomine. Ristviidete ja linkide kasutamine.
  • Tabelite lisamine ja muutmine, kujundamine ja paigutamine dokumendis. Tabelite import Excelist.
  • Dokumendi kaitsmine ja jagamine ning muudatuste jälitamine. All- ja lõpumärkused. Dokumendi salvestamine, privaatse informatsiooni eemaldamine ja dokumendi kaitsmine. Dokumendi ettevalmistamine ja printimise sätted.

Koolituse eesmärk

Koolituse eesmärk on anda vajalikud teadmised ja praktilised oskused korrektsete tekstide ja dokumentide loomiseks MS Wordis. Osalejad saavad läbi praktiliste harjutuste oskused kirjade, erinevate dokumentide ja muude tekstide koostamiseks ning õigesti vormistamiseks. Õpitakse erinevaid tekstitöötluse tehnikaid ja võtteid, mida on iseõppimise teel raske selgeks saada, kuid mis on vajalikud kvaliteetsete dokumentide koostamiseks. Samuti on eesmärgiks tutvustada uusi ja põnevaid tehnikaid, kasulikke töövahendeid ja erinevaid nippe-trikke igapäevatöö lihtsustamiseks.

Koolituse õpiväljundid

Koolituse edukal läbimisel osaleja:

  • teab, millised on peamised Wordi töövahendid, oskab luua korrektseid dokumente ja neid ette valmistada;
  • oskab dokumendis olevaid tekste vormindada, rakendada erinevaid stiile, otsida ja asenda tekste ning teostada õigekirjakontrolli;
  • oskab dokumenti lisada erinevaid illustratsioone, tabeleid ja loetelusid, teab kuidas neid muuta ja kujundada;
  • oskab kasutada pealkirjastiile ja navigeerimisvõimalusi, luua ja muuta sisukorda, lisada viiteid ja linke välistele allikatele;
  • oskab luua alam- ja juhtdokumente, kaitsta dokumenti muudatuste eest ja kasutada muudatuste jälgimise töövahendit.

Koolituse lõpetamise tingimused: Koolituse lõppedes väljastab koolituskeskus koolituse läbinule tunnistuse või tõendi. Koolituse lõppedes väljastatakse tunnistus, kui on täidetud õppekava mahust vähemalt 80% ja teised koolituskavast tulenevad nõuded (nt eksam, arvestus, praktiline töö jms). Tõend täienduskoolituses osalemise või selle läbimise kohta väljastatakse isikule juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.

Koolitushind sisaldab:

  • ettevalmistatud töökohta vajaliku riist- ja tarkvaraga klassiruumis. Veebikeskkonnas osalejale võimaldame vajadusel kaugligipääsu koolitusel osalemiseks nõutud tarkvarale;
  • õppematerjale (MS Word käsiraamat pdf kujul);
  • koolitajat, kes omab vähemalt täiskasvanute koolitaja taset 5 või töökogemust vastavas valdkonnas;
  • koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust.

Lisaks pakume:

  • vajadusel tasuta korduskoolitust, kui tunned, et mõni oskus vajab täiendamist või pidid endast mittesõltuvatel põhjustel koolituse katkestama;
  • sooje jooke ja küpsiseid;
  • lõunasööki igal koolituspäeval;
  • tasuta parkimist (lisa kell autoaknal nähtavale kohale ning koolituskeskusesse jõudes registreeri parkimine meie parkimissüsteemis).

Õppekeskkonna kirjeldus: Õppekorralduse alused (alapunkt 8)

Täiendkoolituse õppekava rühm: arvutikasutus (0611 ISCED)

 

 

Hind

249€ +km

Asukoht

Lõõtsa 5, Tallinn
või veebi teel osaledes
Valdkonnad

Koolitaja

  • Kadi Tamm
    Kadi Tamm
    Koolitaja

    Kadi on arvutikoolitaja alates 2004 aastast. Koolitab MS Office kontoritarkvara (Excel, Word, PowerPoint) ning arvutigraafika (Photoshop, Illustrator, Inkscape, GIMP) teemadel.

    Sertifikaadid ja tunnistused:
    Andragoogi (ehk täiskasvanute koolitaja) kutse 6. tase