Räpina Aianduskool

Räpina Aianduskool
Aianduse 6, Räpina
796 1397
kool@aianduskool.ee

https://www.aianduskool.ee/
Facebook

Instagram: www.instagram.com/aianduskool

Räpina Aianduskool on looduslähedasi erialasid õpetav ajakohane ametikool kauni looduse keskel.

Missioon

Räpina Aianduskool loob tingimused asjatundlike, Eesti ja rahvusvahelisel tööturul konkurentsivõimeliste spetsialistide kujunemiseks, lähtudes nutikast ja looduslähedasest eluviisist.

Õppe sihtrühmadeks on noored ja täiskasvanud sõltumata nende varasemast haridusest ja töökogemusest ning võimalikest erivajadustest ja päritolust – oluline on inimese soov õppida ja rakendada õpitut ühiskonna hüvanguks.

Meie koolist

Räpina Aianduskooli uhkuseks on rohkem kui 600 õppijat, tuhanded vilistlased ja sadakond töötajat, kes veavad kogu Eesti aianduse valdkonda nii aednike, floristide kui ka maastikuehitajatena ning annavad oma panuse ka Eesti keskkonnakaitsesse ning pärandkäsitöö säilimisse ja arengusse.Aianduskool asub maalilise Võhandu joe kaldal juba alates 1924. aastast, nüüdseks juba üle 30 aasta kaasaegses ja valges õppehoones, enne seda 60 aastat Sillapää lossis. Liigirikas jahästihooldatud mõisapark on aiandushuviliste seas teinud tuntuks nii Aianduskooli kui Räpina linna. Kooli ümbrus on täis erinevaid kollektsiooniaedu (sirelite, rododendronite, okaspuude, suvelillede, viinapuude jne kollektsioonid), mis pakuvad erinevatel aegadel silmailu nii koolirahvale kui kõigile lähematele-kaugematele külalistele. Koolil on lisaks värskeltrenoveeritud õppehoonele kaasaegsed kasvuhooned, puidutöökoda, võimla, kolm ühiselamut, uus söökla ning hea materiaalne baas nii õppetöö kui praktika läbiviimiseks.

Räpina Aianduskool on Eesti vanim ja ühtlasi ainuke aiandusalane ametikool. Siin on esindatud kogu aianduse valdkonna erialavalik – eri tasemetel saab õppida aednikuks, maastikuehitajaks ja floristiks. Lisaks on Aianduskool ainuke keskkonnakaitse alal õpetust pakkuv ametikool ning ka tekstiilkäsitöö vallas ollakse üks vähestest selle ala koolitajatest Eestis.

Koolil on head sidemeid paljude välisriikidega – koolide ja praktikakohtadega Soomes, Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Lätis, Hollandis, Prantsusmaal, Venemaal... Igal aastal käib Erasmus+, Nordplusi ja teiste programmi toel välisriikides praktikal 30-40 opilast. Samamoodi on välisriikide õpilased alatasa külalisteks-praktikantideks Räpinas.

 

Räpinast saab looduslähedase ja hinnatud ameti kogu eluks!

 

Vaba aeg

Õpilastel on võimalik koolis tegeleda spordiga, osaleda huviringide tegevuses ning õpilasomavalitsuse töös. Kooli võimlas tegutsevad spordiringid, kõikides ühiselamutes on jõusaalid. Aianduskooli aulat kasutatakse koostöös Räpina Rahvamajaga, see annab võimaluse osaleda ka rahvamaja ringide töös. Koolis tegutsevad näitering, muusikaring (ansambel), võõrkeelte, fotograafia ja muud ringid. Peetakse koolisiseseid võistlusi sportmängudes ja mälumängus. Kooli traditsioonilisteks üritusteks on rebaste päev, õpetajate päev, sügisball, jõulupidu, vabariigi aastapäev ja vastlapäev.

 

 Meie aadress: 64505 Põlva maakond

Räpina, Aianduse 6

tel/faks: 796 1397

 Kogu info on kättesaadav üldnumbritelt 5336 3600 ja 796 1397

E-post: kool@aianduskool.ee

Koduleht: www.aianduskool.ee


Leia meid facebookist: www.facebook.com/aianduskool


Sisseastumiseks vajalik informatsioon:

www.aianduskool.ee/vastuvott/


Istikute ja taimede müük: 5689 4690

Koolitusi ei leitud

Kuupäev Pealkiri Hind Koht Ettevõte